Strony

13 października 2010

Polska!
Polski pawilon na Expo, naszym zdaniem prezentował się naprawdę dobrze na tle pozostałych. Inspiracją do budynku była wycinanka łowicka. Robiło to niesamowite wrażenie. Pięknie! Nie dziwi więc kolejka ludzi próbujących dostać się do środka. Co napawa dumą, bo jak już wspomniałam kolejek do pawilonów raczej nie było, a jak już była to trzeba się cieszyć, że padło m.in. na nasz pawilon. A my w kolejce nie staliśmy, bo jako obywatele Polski dostaliśmy się wejściem dla "Vip-ów" :)W środku polskiego pawilonu oprócz zdjęć polskich miast (możecie przeczytać nazwy miast po chińsku ;)), historii kraju, kina, w którym wyświetlana była animacja Tomka Bagińskiego i video z Polakami witającymi gości w języku chińskim, można było znaleźć restaurację, gdzie pogadaliśmy sobie trochę po polsku, najedliśmy się pierogami i bigosem oraz napiliśmy się piwa innego niż chińskie Tsingtao. Był tam także sklep z pięknymi polskimi bursztynami.7 komentarzy:

 1. fajnie zobaczyć to na żywo, prawda?
  :)

  OdpowiedzUsuń
 2. ahhhh nasze pierogi, tam gdzie my tam i one ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Postarali się faktycznie!

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam ogromną słabość do jedzenia w ogóle. A co dopiero do jedzenia chińskiego!

  jeannekiur.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Oooooch ;) super, że o tym napisałaś!!! Słuchając o tym w radio, zawsze myślałam "dziś muszę tego poszukać w Sieci" i potem zapominałam :( a tu nagle u Ciebie! Super ;) masz może więcej zdjęć? :) ciekawostek?

  OdpowiedzUsuń
 6. elfii, całe szczęście hehe

  folkmyself, oj postarali

  Mała Mi, mam masę zdjęć, ale wydawało mi się, że z małym zainteresowaniem się ten temat spotkał na blogu. Chcesz w ogóle expo?

  OdpowiedzUsuń

jeśli podróżujesz razem ze mną, będzie mi bardzo miło, kiedy zostawisz po sobie ślad :)

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...