Strony

14 kwietnia 2014

13. Toalety.

Dziś będzie brzydko, więc post dla tych o mocniejszych nerwach.
Przez tyle lat się jakoś nigdy nie złożyło, żeby wspomnieć o chińskich toaletach. Ale jak nie teraz, to nie będzie już pewnie okazji.
Tak więc chińskie toalety wyglądają zazwyczaj tak...


Nie tylko te przyuliczne, bo również te w restauracjach, barach, przychodni, kinie, lotnisku czy centrum handlowym. Oczywiście zdarzają się też toalety "nasze", ale z tych nie każdy Chińczyk potrafi korzystać i często wchodzą na nie w butach. W niektórych toaletach można znaleźć znaki pokazujące, żeby tego nie robić.
Oprócz tego, obok toalety znajduje się zazwyczaj otwarty kosz, do którego wyrzuca się zużyty papier toaletowy. Chińska kanalizacja nie działa często tak, jak powinna, dlatego po wrzuceniu papieru rury bardzo często się zapychają i w wielu miejscach jest prośba o wyrzucanie papieru właśnie do kosza. Pamiętam, kiedy pierwszy raz usłyszałam to od pana, który pomaga nam ze sprawami mieszkania. Mówił, że do mieszkań obcokrajowców bardzo często muszą przychodzić hydraulicy, bo toalety się zapychają. Na szczęście nas ten nieprzyjemny problem ominął.Toalety również niezwykle śmierdzą i nie grzeszą czystością. Myślę, że duży wpływa na to ma między innymi ten kosz, ale również to, że Chińczycy niekoniecznie lubią dbać o higienę wokół siebie. Dlatego, co Wam będę mówić, jest często po prostu obrzydliwie.
Słyszałam również wiele historii o toaletach męskich, które są zalane wokół pisuarów. Każdy kolejny korzystający odsuwa się dalej, żeby nie stać na mokrej podłodze, no i wiecie, im dalej tym gorzej... ;)

10 komentarzy:

 1. Rzeczywiście obrzydliwie w tych chińskich toaletach... chociaz u nas w PL mimo, ze sedesy itd. to w miejscach publicznych ludzie korzystać kulturalnie z tego nie potrafią :/
  W książce B.Pawlikowskiej widziałam też obrazki z chińskich toalet.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. właśnie ja nigdy nie rozumiałam tego fenomenu toalety publicznej, że ludzie nie potrafią z nich korzystać... Cóż zrobić...

   Usuń
 2. W porownaniu do niektorych ukrainskich toalet to i tak sa ok...tutaj takze kroluja takie dziury w podlodze.
  Serdecznie pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ta była akurat w prywatnej przychodni, dlatego tak ładnie się prezentuje na zdjęciu ;)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 3. Nie bedzie komentarza /smiech/!!!
  J.

  OdpowiedzUsuń
 4. Szczerze ? W ogóle mnie to nie dziwi. Naprawdę nie trzeba wybierać się do Chin, aby takie toalety zobaczyć. Wystarczy udać się za naszą pn.-wsch. granicę, na Litwę (ale też i na Białorusi, w Rosji). Może nie wszędzie tam tak jest, ale naprawdę da się znaleźć jeszcze sporo tego typu toalet. Nie będę ukrywać, że zawsze nurtowało mnie jedno i krótkie pytanie.... . Dlaczego ? ; )

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. wiem wiem, że są nie tylko w Chinach, no ale właśnie, dlaczego?! :))

   Usuń
 5. nie wiem dlaczego (chyba jednak wiem) ale przyszedł mi na myśl pewien żart typu suchar - jak się nazywa Chiński wynalazca toalety? - SrajPanTu :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. hahahaha :) tak na miły początek dnia, dzięki :D

   Usuń

jeśli podróżujesz razem ze mną, będzie mi bardzo miło, kiedy zostawisz po sobie ślad :)

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...