Strony

13 kwietnia 2014

14. Petardy.

Zaczynamy z grubej rury - petardy.
Chińczycy uwielbiają petardy. Uwielbiają robić hałas i odstraszać duchy. Dlatego te petardy to właściwie najczęściej takie hałaśliwe straszaki. Nie wiążą się więc one z pięknymi kolorami na niebie, raczej z ogromnym bałaganem na ziemi.


Ktoś ma urodziny, ktoś bierze ślub, ktoś się wprowadza do nowego mieszkania, ktoś otwiera własny biznes. Okazji jest bez liku. A hałas i dym niewyobrażalny. Rano, wieczór, środek nocy. Często nie ma znaczenia. Nie dłużej niż kilka dni temu, w środku nocy, jeden z naszych sąsiadów postanowił sobie odpalić kilka petard, czym zapewne zbudził nie tylko nas. Nikogo to nie obchodzi. Takaż tradycja ;)
Najgorzej jest w Chiński Nowy Rok, kiedy to petard jest multum, o każdej porze dnia i nocy. Jakiś hałas raz na dzień nikogo nie rusza. Także nas przestał obchodzić po tylu latach w Chinach. Nawet nasze psy mają w nosie te huki, tak się przyzwyczaiły, że przyjmują je, jako rzecz naturalną.
Muszę Wam powiedzieć, że żadne petardy już nigdy nie zrobią na mnie wrażenia. Widziałam i słyszałam ich tyle, że wystarczy mi do końca życia.
I jeszcze trochę... :)

8 komentarzy:

 1. Bałagan bym zniosła, ale do hałasu ciężko byłoby mi się przyzwyczaić :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Czasem jest fajnie popatrzeć na petardy, fajerwerki. Ale jeśli są one powiedzmy na co dzień to dla mnie byłoby już za dużo.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. i tak, jak mówię, one ładne zazwyczaj nie są, tylko denerwują hukiem, więc nie ma co podziwiać

   Usuń
 3. Na zakonczenie Jarmarku w Gdansku jest pokaz sztucznych ogni. Moge patrzec i patrzec... Ale tak w dzien w dzien... Rozumie Cie, ze petard masz dosc /smiech/!
  Serdecznosci
  Judyta

  OdpowiedzUsuń
 4. mój wpis chyba się nie opublikował... tak czy inaczej. Cieszę się, że miałaś tak wspaniały czas i cieszę się, że idziesz naprzód. Trzymam kciuki i mam nadzieję, że będzie okazja do spotkania:)
  Ściskam,
  K.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki wielkie!
   Europa jest malutka - na pewno spotkanie będzie bardziej realne :)
   Uściski!

   Usuń

jeśli podróżujesz razem ze mną, będzie mi bardzo miło, kiedy zostawisz po sobie ślad :)

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...