Strony

02 kwietnia 2017

Kwiatowe miasteczko Annecy, Francja.
Jednym z piękniejszych miasteczek we Francji jest Annecy, w pobliżu granicy ze Szwajcarią, nazywane francuską Wenecją. Pełne kanałów Annecy jest ponoć najpiękniejsze latem, kiedy wszystkie kwiaty w mieście kwitną. Miasteczko to należy do najbardziej rozkwieconych we Francji i mieszkańcy wraz z władzami wspólnie starają się, by miasto nie miało sobie równych. Aż 30 razy zdobyło ono najwyższą nagrodę w konkursie na najbardziej ukwiecone miasto kraju. Sami więc rozumiecie, że pobyt w marcu, w deszczowy dzień, nie do końca mnie usatysfakcjonował i powrót tam, tym razem w sezonie letnim, jest obowiązkowy. Muszę jednak przyznać, że nawet bez tysiąca kwiatów miejsce to mnie niezwykle zauroczyło. Jest otoczone wodą, kanałami, pełne maleńkich uliczek, pięknych kamienic, uroczych sklepików i kawiarenek. 

A kiedy już te widoki nam się znudzą i wyjdziemy ze starego miasta, możemy usiąść na ławce nad jeziorem Lac d'Annecy i w promieniach słońca (na szczęście po deszczu zawsze wychodzi słońce...) z zachwytem podziwiać roztaczający się przed naszymi oczami alpejski krajobraz...
Raj, nie miasto!

2 komentarze:

  1. Bardzo tam ładnie. Masz rację, że w sezonie letnim warto ponownie się wybrać. Wszystko może wyglądać zupełnie inaczej, może jeszcze piękniej.

    OdpowiedzUsuń
  2. Jeśli miałabym się tam wybrać to pewnie postawiłabym na sezon letni bo o tej porze trochę jest tam za ponuro jak dla mnie.

    OdpowiedzUsuń

jeśli podróżujesz razem ze mną, będzie mi bardzo miło, kiedy zostawisz po sobie ślad :)

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...