Strony

02 kwietnia 2017

Kwiatowe miasteczko Annecy, Francja.
Jednym z piękniejszych miasteczek we Francji jest Annecy, w pobliżu granicy ze Szwajcarią, nazywane francuską Wenecją. Pełne kanałów Annecy jest ponoć najpiękniejsze latem, kiedy wszystkie kwiaty w mieście kwitną. Miasteczko to należy do najbardziej rozkwieconych we Francji i mieszkańcy wraz z władzami wspólnie starają się, by miasto nie miało sobie równych. Aż 30 razy zdobyło ono najwyższą nagrodę w konkursie na najbardziej ukwiecone miasto kraju. Sami więc rozumiecie, że pobyt w marcu, w deszczowy dzień, nie do końca mnie usatysfakcjonował i powrót tam, tym razem w sezonie letnim, jest obowiązkowy. Muszę jednak przyznać, że nawet bez tysiąca kwiatów miejsce to mnie niezwykle zauroczyło. Jest otoczone wodą, kanałami, pełne maleńkich uliczek, pięknych kamienic, uroczych sklepików i kawiarenek. 

A kiedy już te widoki nam się znudzą i wyjdziemy ze starego miasta, możemy usiąść na ławce nad jeziorem Lac d'Annecy i w promieniach słońca (na szczęście po deszczu zawsze wychodzi słońce...) z zachwytem podziwiać roztaczający się przed naszymi oczami alpejski krajobraz...
Raj, nie miasto!

4 komentarze:

 1. Bardzo tam ładnie. Masz rację, że w sezonie letnim warto ponownie się wybrać. Wszystko może wyglądać zupełnie inaczej, może jeszcze piękniej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. myślę, że okwiecone Annecy musi być niezwykłą podróżniczą perełką

   Usuń
 2. Jeśli miałabym się tam wybrać to pewnie postawiłabym na sezon letni bo o tej porze trochę jest tam za ponuro jak dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. taka pogoda, niestety nie da się wybrać, a deszcz nam niestety popsuł całą spacerową radość

   Usuń

jeśli podróżujesz razem ze mną, będzie mi bardzo miło, kiedy zostawisz po sobie ślad :)

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...