Strony

04 kwietnia 2017

Wspomnień czar. Pierwszy dzień w Niemczech.

Pamiętam go bardzo dobrze. Był poranek, 28 kwietnia 2014 roku, kiedy to cała nasza czwórka i cała masa walizek wylądowała szczęśliwie na lotnisku w Monachium.
Lotem z Szanghaju.Pamiętam, jaka byłam szczęśliwa i podekscytowana, stęskniona za naturą, no a najbardziej cieszyło mnie, że w końcu, po tylu latach, przywiozę moje psiaki do Europy. Dziewczynki zniosły długi lot dobrze, myślę, że o wiele lepiej ode mnie. Nie za bardzo chyba wiedziały, co się właściwie wydarzyło. I to było dla mnie najważniejsze. Po wylądowaniu i dokonaniu wszelkich formalności z trudem zapakowaliśmy się całą ekipą do niestety odrobinę zbyt ciasnego wypożyczonego auta i po 3. godzinach średnio wygodnej jazdy byliśmy już w naszym tymczasowym mieszkaniu w pobliżu Ravensburga.To był bardzo miły i radosny dzień. Najprzyjemniej wspominam spacery. Piękne, niebieskie niebo, łąki, cisza, spokój. W powietrzu wiosna. Wszystko to, czego tak bardzo brakowało nam w Suzhou. Pierwsze spotkane przez dziewczynki kaczki, owce, konie. Zresztą, i my sami mieliśmy z tego radości, co nie miara. Po 4. latach w Chinach niemal zapomnieliśmy, jak wygląda nasza wieś. Wycieczka nad Jezioro Bodeńskie i podziwianie Alp.
Marzenie, o Europie, które się ziściło.


Oczywiście oszaleliśmy też na zakupach spożywczych. Pieczywo, nabiał, och! pakowaniu wózka nie było końca. Tak przyjemnie minął nam właściwie nie tylko pierwszy dzień, ale również cały tydzień, dodatkowo wzbogacony o wyjazd do Włoch klik.
A później zaczęła się codzienność. Poszukiwanie auta, poszukiwanie mieszkania, praca...
Ale dalej trwamy sobie w tym naszym niemieckim świecie, na wsi, pod lasem, w świecie, w którym ćwierkaniu ptaków i spacerom nie ma końca. I nadal z ogromnym uśmiechem witamy wiewiórki, kaczki i krowy podczas naszych codziennych spacerów...Wpis ten powstał w ramach wiosennego projektu Klubu Polek

8 komentarzy:

 1. Nie dziwię się zupełnie, że te pierwsze dni, tygodnie były czymś odmiennym. Po kilku latach przebywania w tak odmiennym kulturowo kraju jak Chiny to chyba naturalne. Nigdy nie byłem w Chinach, ale domyślam się, że trudno tam (z reguły) o taką normalną, typową wieś, piękne łąki. Nie wspominając już o artykułach spożywczych. To dobrze, że jak na razie się odnalazłaś. Wszystkiego dobrego ! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dziękuję, niestety natury w Chinach nam bardzo brakowało i cieszę się, że jesteśmy teraz tu właśnie, gdzie tego akurat mamy pod dostatkiem :)

   Usuń
 2. Bardzo ciekawe spostrzeżenia - jak wygląda powrót do Europy z tak odległego pod każdym względem kraju! My tu marzymy o zwiedzaniu dalekich krajów, a tak naprawdę będąc tam można zatęsknić za Europą :) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. po prostu przyzwyczajeni jesteśmy do czegoś innego, myślę, że to na zasadzie podobnej do tego, że mając zamieszkać gdzieś, gdzie nie ma zimy, mimo, że czasem nas irytuje, w końcu byśmy zatęsknili...

   Usuń
 3. Bardzo miło się czytało Twoją relację. Super zdjęcia :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie no, jeśli już gdzieś podróżować to raczej nie do Niemiec, a odrobinę dalej. Kraj ten nie wydaje mi się ekscytujący, ani odrobinę egzotyczny.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. wiele razy właśnie rozmawiałam na ten temat - dlaczego ludzie nie podróżują do Niemiec, południe głównie jest przepiękne!

   Usuń

jeśli podróżujesz razem ze mną, będzie mi bardzo miło, kiedy zostawisz po sobie ślad :)

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...